• en
  • fa
به وبسایت شرکت مهندسی و تحقیقات صنایع لاستیک خوش آمدید

شرکت مهندسی و تحقیقات صنایع لاستیک با هدف دست‌یابی به تکنولوژی ساخت قطعات لاستیکی در داخل کشور، جلوگیری از خروج ارز و همچنین تشویق سرمایه‌گذاری در صنایع داخلی، با بهره‌گیری از توان تخصصی مهندسان و محققان، به منظور ایجاد ارتباط عمیق میان صنعت و دانشگاه در سال ۱۳۶۷ تأسیس شد و فعالیت خود را در قالب واحدهای: بازرسی، مهندسی، تحقیقات، آموزش، انتشارات و کتابخانه و مرکز اطلاع‌رسانی به صورت منسجم آغاز نمود. از آن زمان تاکنون، طراحی، تحقیق، نظارت و مشارکت در امر ساخت و تولید قطعات لاستیکی از یک سو و انتشار اخبار و رویدادهای علمی – فنی، آموزش نیروهای انسانی، گردآوری اسناد و مدارک و اطلاع‌رسانی در خصوص تحولات این صنعت از دیگر سو، سر لوحه‌ی وظایف کارکنان کوشا و مستعد این شرکت قرار گرفته است.
اخذ مجوزهای ارائه‌ی خدمات مهندسی و پروانه‌ی تحقیق در زمینه‌ی لاستیک از وزارت صنایع و معادن و نیز مجوز تأسیس واحد دانشگاهی جامع علمی – کاربردی در دوره‌های کاردانی و کارشناسی مهندسی تکنولوژی لاستیک، دایر نمودن مرکز خدماتی آزمون تایر با همکاری صنایع تایر کشور و برپایی آزمایشگاه‌های معتبر مورد نیاز مراکز ذیربط به روند ارائه‌ی خدمات این شرکت اعتبار ویژه‌ای بخشیده است.
ارتباط نزدیک شرکت مهندسی و تحقیقات صنایع لاستیک و انجمن صنعت تایر ایران در همسوسازی فعالیت‌های کارشناسان شرکت با شرکت‌های تایرسازی نقش شایانی ایفا می‌کند. عضویت در مجامع بین‌المللی:
Rubber & Plastics Research Association (RAPRA)
International Rubber Study Group (IRSG)
International Rubber Conference (IRCO)
(Rubber Institute) و (Tyre Research Institute) و برخی از دانشگاه‌های معتبر داخلی و شرکت‌های خارجی

عضویت در انجمن توسعه و بهبود کیفیت صنایع ایران، انجمن مراکز تحقیقات علمی و صنعتی ایران و جامعه‌ی تحقیق و توسعه در بهره‌گیری از دستاوردهای نوین این صنعت حائز اهمیت می‌باشد.
برگزاری همایش ملی لاستیک، همه ساله برگ زرین دیگری را در تاریخ فعالیت‌های این شرکت رقم می‌زند که با تکیه بر توان و دانش پژوهش‌گران و دانش پژوهان، چالش‌ها، معضلات، راهکارها و سایر موارد قابل طرح در این زمینه مورد کنکاش دقیق استادان برجسته و اهل فن قرار می‌گیرد.
در تداوم راهکارهای اجرایی جهت تحقق برنامه‌های توسعه در صنعت لاستیک، با تأمین منابع مورد نیاز و بهره‌برداری بهینه از آن‌ها، پس از اخذ مجوزهای لازم پروژه‌ی احداث بزرگ‌ترین مرکز تحقیقاتی و پژوهشگاه لاستیک در ایران با پیشرفته‌ترین ابزار و تجهیزات آزمایشگاهی و امکانات آموزشی و رفاهی آغاز شده است که با همکاری وزارت‌خانه‌ی صنایع و معادن و مسؤولان ذیربط پیش‌بینی می‌شود، عملیات احداث این مرکز در آینده‌ی نه چندان دور به اتمام برسد.
با بهره‌گیری مناسب از این مرکز می‌توان بر موانع موجود در مسیر رشد و توسعه‌ی صنایع فائق آمد و به این ترتیب دست‌یابی به دستاوردهای علمی و تکنولوژیک روز را در این صنعت استراتژیک میسر ساخت. شرکت مهندسی و تحقیقات صنایع لاستیک با استقرار سیستم‌های مدیریتی در زمینه‌های مختلف و از جمله سیستم مدیریت کیفیت ISO 9001-2008 تسهیلات لازم را در راه رسیدن به اهداف از پیش تعیین شده فراهم آورده است.

با توجه گسترش شبکه اینترنت در کشور و همچنین افزایش فروش اینترنتی انواع محصولات و خدمات ، شرکت مهندسی و تحقیقات صنایع لاستیک جهت رفاه حال کاربران  اقدام به راه اندازی سامانه فروش اینترنتی کتب تخصصی در زمینه صنعت لاستیک نموده است. همچنین در وب سایت جدید امکان ثبت نام اینترنی در همایش ها و نمایشگاه ها فراهم شده است.