• en
  • fa
به وبسایت شرکت مهندسی و تحقیقات صنایع لاستیک خوش آمدید

مدیر بازرسی کیفیت

کاوه استیفایی

تلفن: ۴۴۷۸۷۲۰۴

این واحد با هدف کمک به افزایش سطح کیفی تولیدات داخلی قطـعات خـودرو در شاخه پلیمر، بعنوان زیرمجـموعه ای از شرکت مهندسی و تحقیقات صنایع لاستـیک تأسیس شد.

کاربرد روزافزون مـواد و قطعــات لاستـیکی در کلیـه عـرصه های تولیدی از قبیل صنایع خودروسازی، صنایع خانگی، ماشین آلات صنعتی و غیره، ایجـاد سیستم های دقیق نظارتی و کنترلی این قطعات را در قالب استانداردهای بازرسی  فرایندهای مهندسی کنترل فرایند و اجرا  بر اساس روشهای متداول، ایجاب می کند.

واحد بازرسی این شرکت با تحت پوشش قرار دادن شرکت های قطعه سازی، بالغ بر ۱۶۰۰ نوع قطعـه اعم از انواع نوارها و زه های خودرو، قطعات لاستیکی و پلاستیکی خودرور، قطعات سیستم تعلیق، پروژه چراغ و قطـعات و ریخته گری مـصرفی در صنایع خودروسازی را مورد بازرسی قرار داده و سالانه بالغ بر ۶۸ میلیون قطعه را پس از بازرسی و صدور گواهی جهت مصرف به خودروساز ارسال میکند.

این واحد علاوه بر بازرسی با استفاده از آخـرین دسـتاوردهای علمی-صنعتی در راه ایجاد محصول بهینه و تداوم پروسه PDCA (بهبود مستمر) نسبت به کنترل فرایند تولید که از اهمیت ویژه ای برخوردار است نیز اقدام می‌نماید.

همچنین نیازسنجی، معرفی و انجام پـروژه های مختلف تولیدی با تشکیل سیستم های مهندسـی از جمله پروژه هـای کنترل فرآیند، تحلیل و بهبـود، کاهش ضایعـات و … از دیگر فعالیتهای این واحـد محسوب می‌شود.

فعالیت های قابل ذکر این واحد عبارتند از:

  • ممیزی چرخه تولید بر اساس چک لیست پیشنهادی کارفرما یا بر اساس چک لیست طراحی شده توسط واحد بر اساس نیاز کارفرما.
  • بررسی وضعیت موجود و جمع آوری اطلاعات و داده ها
  • تعیین ایستگا ه های کنترلی چرخه تولید و طراحی فرم های کنترلی برای ایستگا ه های تعیین شده
  • تعیین تناوب و روش های نمونه گیری در ایستگاه های طراحی شده
  • کنترل مواد اولیه از طریق کنترل محصول نیمه ساخته(کامپاند) بر اساس روش های نمونه گیری توافق شده.
  • مشاوره برای استفاده بهینه از داده های جمع آوری شده به صورت پروژه های مجزا.
  • تهیه شناسنامه فنی قطعات بر اساس استانداردهای مرتبط
  • تعیین روش های بازرسی بر اساس استانداردهای تعریف شده و تعیین سطوح کیفی قابل پذیرش با توافق و نیاز کارفرما و انجام بازرسی محصول.

واحد بازرسی کیفیت در حال حاضر با اخذ پروانه بازرسی از موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران در زمینه بازرسی تایر و تیوب و قطعات لاستیکی داخلی و یا وارداتی توان آن را دارد که در زمینه کنترل کیفی واردات و تولید داخل موارد یاد شده بعنوان بازوی اجرایی موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران در راستای ارتقاء سطح کیفیت محصولات یاد شده در سطح ملی انجام وظیفه نماید.

همچنین واحد بازرسی کیفیت در حال پیاده سازی استاندارد مورد نیاز شرکت های بازرسی ISO/IEC 17020  می باشد تا بتواند زمینه  فعالیت خود را از شرکت های خودروساز به کلیه صنایع مرتبط در رابطه با تولید و مصرف قطعات لاستیکی از جمله شرکت ملی حفاری وابسته به وزارت نفت، صنایع تولید لوازم خانگی، شرکت راه آهن جمهوری اسلامی، صنعت هوانوردی، صنایع دریایی و … گسترش دهد.